Jak inwestować i nie stracić?

Przez wiele lat ludzie lokowali swoje pieniądze na lokatach, na których mogli sporo zarobić. Obecnie jednak pojawiają się głosy, że takie rozwiązanie nie jest już opłacalne. Dlatego wiele osób zastanawia się, w co warto dziś zainwestować w Polsce. Jesteś ciekaw? To przeczytaj artykuł, a my w przystępny sposób wszystko wyjaśnimy!

Sposób na wysoki zysk

Chyba nie ma ludzi, którzy nie szukają sposobu na szybki i bezpieczny zarobek. W tym celu wielu z nich rozważa inwestycje w Polsce. Niestety inwestycje nie są prostym tematem i zanim podejmiemy jakikolwiek krok, dobrze będzie nieco zgłębić wiedzę i zastanowić się nad ryzykiem oraz stopą zwrotu. Przecież każdy chce zarobić jak najwięcej i nikt nie chce stracić ciężko zarobionych pieniędzy! To, na jaką inwestycję się zdecydujemy, powinno być uzależnione głównie od wysokości kapitału, jakim dysponujemy. Jeśli są to naprawdę duże środki, to świetnym pomysłem są inwestycje w nieruchomości oraz dzieła sztuki, na których zysk może być spory.

Jak inwestować i nie stracić?

Każdy, kto zamierza zdecydować się na inwestycję, powinien zapoznać się z ryzykiem, którego wysokość uzależniona jest od rodzaju inwestycji. Poza tym w wielu przypadkach musimy liczyć się z opłatami, a nawet ukrytymi kosztami. Bardzo ważnym krokiem jest sprawdzenie odporności konkretnej inwestycji na spadek wartości pieniądza. Dlatego 2022 rok w związku z wydarzeniami na świecie zmusza inwestujących do wyboru raczej mniej dochodowego produktu, który jednak nie będzie tak podatny na inflację. Dobrym wyborem będzie zakup mieszkania i jego wynajem. Jeśli zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu na mieszkanie, to opłaty pobierane od wynajmujących możemy przeznaczyć na raty. Poza tym mieszkania bardzo często można sprzedać z ogromnym zyskiem. W tym celu najlepiej nabyć mieszkanie do remontu i nieco je odświeżyć, a jego cena poszybuje w górę nawet o kilkanaście procent.

Polecane  W co inwestować małe kwoty?

Szukając bezpiecznego sposobu na inwestycje w Polsce, dobrze jest zainteresować się Obligacjami Skarbu Państwa, które uchodzą za bardzo bezpieczny rodzaj inwestycji. Do ich zakupu nie trzeba mieć wiedzy i nabyć możemy je nawet online, a procedura jest niesamowicie prosta. Wiele osób myśli o akcjach, ale nie są one polecane osobom początkującym, nieposiadającym odpowiedniej wiedzy, ponieważ wymagają pewnego doświadczenia i wiążą się z naprawdę sporym ryzykiem.

Inwestycje w walutę

Wiele osób uważa, że tylko inwestowanie w walutę jest w stanie ochronić nasze pieniądze przed galopującą inflacją. Zatem którą wybrać? Warto zdecydować się na jedną z głównych walut typu majors. Może to być dolar amerykański, frank szwajcarski, euro lub funt brytyjski. Podlegają one nieznacznym wahaniom wartości, więc dzięki temu ryzyko utraty kapitału nie istnieje lub jest bardzo niskie. Inwestując w dolara, warto zapoznać się z indeksem DXY, który obrazuje siłę dolara wobec innych walut takich jak: euro, funt brytyjski, jen japoński, korona szwedzka, frank szwajcarski, dolar kanadyjski.

Jednak jednym z lepszych pomysłów na inwestycje w walutę w Polsce może okazać się zakup euro, ponieważ istnieje szansa na jego wprowadzenie w naszym kraju. Dobrym wskaźnikiem, który podpowie nam, w jakim momencie dokonać zakupu, są wykresy pary EUR/USD. Pamiętajmy, że wartość euro uzależniona jest od sytuacji politycznej i gospodarczej krajów europejskich, która aktualnie nie jest najlepsza. Mimo wszystko wciąż opłaca się zainwestować i mieć pewność, że nasze oszczędności są w pełni bezpieczne. W ten prosty sposób możemy pomnożyć swój kapitał bez większego wysiłku.

Polecane  Czy kupno mieszkania pod wynajem to dobra inwestycja?

Źródła:

  • https://www.totalmoney.pl/artykuly/jaka-walute-warto-kupic-inwestycja-w-waluty-krok-po-kroku
  • https://www.totalmoney.pl/artykuly/w-co-inwestowac-alternatywa-dla-lokat-i-kont-oszczednosciowych