Początek roku to czas licznych wyprzedaży, ale też dobry okres, by rozłożyć płatność za zakup na raty. Ma to swoje plusy, szczególnie gdy brakuje nam gotówki. Ciekawą opcją jest kredyt ratalny.

Ruszają zimowe wyprzedaże, w sklepach i na stronach internetowych aż roi się od napisów „promocja”, „wyprzedaż” czy „przecena”. To świetna okazja na nabycie wielu produktów w niskich cenach. Tylko co zrobić, gdy w portfelu pustki? Możesz skorzystać z zakupów na raty i rozłożyć wydatki w czasie. Przykładowo Santander Consumer Bank – Bank od kredytów oferuje kilka opcji spłaty, m.in. tradycyjnie w sklepie bądź drogą internetową. To duże udogodnienie i nie musisz czekać, aż uzbierasz pieniądze np. na wybrany sprzęt, ciuchy czy cokolwiek innego.

Kredyt ratalny – czy cieszy się popularnością wśród Polaków?

Co czwarta osoba w Polsce korzysta z usługi bankowej, jaką jest kredyt ratalny. Na co najczęściej zaciągamy pożyczki? Głównie na zakup nowego sprzętu RTV i AGD, a te, jak wiadomo, podczas zimowych wyprzedaży mogą być tańsze o kilkadziesiąt procent. Poza tym wielu z nas zdarzyło się, że lodówka czy pralka z dnia na dzień odmówiła posłuszeństwa. A na koncie i w portfelu pusto. Wówczas taki kredyt jest nadzwyczaj dobrym pomysłem. Kredyt ratalny można też zaciągnąć na nowe meble lub nawet droższą biżuterię, np. pierścionek zaręczynowy czy obrączki. Taka forma pożyczki pozwoli sfinansować każdy zakup, który zwykle przekracza po prostu nasze miesięczne możliwości finansowe. Biorąc kredyt ratalny, można w szybki sposób nabyć wymarzoną rzecz bez konieczności wydawania od razu całej sumy potrzebnej na jej kupno.

Polecane  Zakup mebli na raty – co warto wiedzieć?

A co właściwie decyduje o tym, że kredyt ratalny jest tak popularny i czy jego zaciągniecie jest korzystne dla naszych finansów? To świetne rozwiązanie dla osób, które mają stałe źródło dochodu. To, jakie formy pozyskiwania środków akceptuje dany bank, jest najczęściej ustalane indywidualnie z klientem. Niektóre z instytucji akceptują również wpływy ze stypendiów i emerytur.

Jak dokonać zakupu na raty?

To bardzo proste, wystarczy wybrać towar, który chcemy kupić, po czym podpisać umowę na zakup towarów i usług, którą przygotuje w sklepie pełnomocnik banku i możemy już cieszyć się z dokonanego zakupu. Jakie korzyści płyną z zakupu na raty w sklepie tradycyjnym? Mamy przede wszystkim możliwość nabycia wybranych towarów/usług przed czasem niezbędnym do zgromadzenia potrzebnych środków finansowych. Kupując wymarzony produkt na raty, zgromadzone oszczędności możemy przeznaczyć na inny cel lub kupić towar lepszej jakości bądź droższy.

Podobnie sytuacja wygląda przy kupowaniu na raty przez internet, tylko wówczas umowę kredytową zawiera się online lub z wykorzystaniem przelewu bądź kuriera (to proces przeprowadzany z udziałem konsultanta banku). Po pozytywnej weryfikacji dokumentów kredytowych bank potwierdzi sklepowi, że może wydać towar. Dodatkowo kredyty na raty przez internet to wygodna forma dokonania zakupów online. Gdzie można kupić towar na raty? W ponad 300 sklepach internetowych ze znakiem eRaty.

Dlaczego warto kupować na raty?

Zakupy na raty są opłacalne ze względu na maksymalną dostępność w sieci sklepów w Polsce z różnych branż towarowych i usługowych. Zaletą takich zakupów jest też minimum formalności i szybka decyzja o przyznaniu kredytu. Nie zapominajmy także o atrakcyjnych warunkach oferty finansowej banku, która umożliwia realizację zakupu bez wkładu własnego i rozłożenie spłaty rat według dogodnego grafiku przy minimalnym obciążeniu miesięcznym gospodarstwa domowego klienta.

Polecane  Co należy wiedzieć przed zakupem drukarki 3D?