Które systemy inteligentnego domu masz w zasięgu ręki_po kor

Inteligentny dom (czyli smart home) to zbiór różnego rodzaju urządzeń i elementów wyposażenia mieszkania, które łączymy w jeden zintegrowany system. Korzystając z systemów inteligentnego domu, możemy poprawić sobie komfort życia i sprawić, że nasze funkcjonowanie w mieszkaniu będzie łatwiejsze, a wypoczynek – znacznie bardziej wygodny. 

Systemy inteligentnego domu – co się na nie składa? 

System smart home może się składać na długą listę elementów, które dopasowujemy do swoich potrzeb. Znajdziemy w nim najczęściej następujące udogodnienia: 

– inteligentne oświetlenie – dopasowujące się do natężenia światła dziennego czy też nastroju, który ma panować w danym pomieszczeniu, 

– systemy regulujące działanie markiz i rolet, 

– systemy audio sterujące odtwarzaniem muzyki lub radia, 

– systemy alarmowe oraz sterowania działaniem bramy wjazdowej i/lub garażu, 

– czujniki bezpieczeństwa (obejmujące m.in. te od gazu, dymu czy też wykrywające ruch – chroniące przed potencjalną kradzieżą), 

– systemy sterujące ogrzewanie, klimatyzacją oraz wentylacją, co pozwala na dopasowanie panujących we wnętrzach warunków do potrzeb konkretnej osoby, 

– inteligentne gniazdka – monitorujące poziom zużycia energii, a także programujące włączenie oraz wyłączenie różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, 

Możemy zdecydować się przy tym na ustandaryzowany system, a także dopasować go do indywidualnych potrzeb, kupując te moduły, z których będziemy zwykle korzystać. 

Z tak rozwiniętymi systemami inteligentnego domu możemy sprawić, że mieszkanie w nim będzie dla nas niesamowitym przeżyciem, a także wzbudzi zachwyt wszystkich odwiedzających nas gości. 

Polecane  Smart Home - Jak rozpocząć automatyzację domu

Systemy inteligentnego domu – koszt 

Jeszcze kilka lat temu systemy inteligentnego domu były mało rozpowszechnione ze względu na wysoki koszt i trudność ich montażu. Obecnie jednak systemy inteligentnego domu nie są wyłącznie rozwiązaniem przeznaczonym dla najbogatszych. Choć możemy spotkać zaawansowane systemy, których koszt zakupu i montażu przekracza często kwotę 100 000 złotych, istnieje także możliwość wyboru tańszej oferty. W przypadku systemów przewodowych na nieruchomości o powierzchni 100–120 m2 musimy się liczyć z wydatkiem rzędu średnio 20–30 tysięcy złotych. Systemy przewodowe mogą jednak być trudne w montażu w starszym budownictwie ze względu na fakt, iż trzeba montować odpowiednie okablowanie w ścianach, co bywa dodatkowo czasochłonne. Jeszcze mniejszy koszt poniesiemy w przypadku systemów bezprzewodowych, opartych na różnych typach transmisji danych (jak np. sieć Wi-Fi, Bluetooth, Zigbee czy też Z-wave). Całościowy koszt kompleksowego systemu bezprzewodowego w mieszkaniu o podobnej powierzchni to już ok. 8–10 tysięcy złotych. Składają się na to koszty zakupu i montażu centrali, urządzeń oraz różnego rodzaju czujników. Takie bezprzewodowe systemy inteligentnego domu sprawdzają się przy tym doskonale w już stojących mieszkaniach. Nie trzeba bowiem w ich przypadku dokonywać modyfikacji w budynku, np. kując ściany. Co więcej, technologie bezprzewodowej transmisji danych stale podlegają ewolucji, z roku na rok zwiększając swoją wydajność oraz możliwości. Doskonałym przykładem takiej ewolucji jest zdobywająca coraz większą popularność sieć 5G, która cechuje się wysokim oraz stabilnym transferem danych. Korzystając z takiej sieci w inteligentnym domu, możemy liczyć na wysoką wydajność całego systemu. 

Skąd uzyskać środki na systemy inteligentnego domu? 

Aby nasze życie stało się prostsze dzięki systemom inteligentnego domu, musimy dysponować odpowiednią kwotą pieniędzy na zrealizowanie inwestycji. Skąd uzyskać na takie systemy środki szybko i bez zbędnych w formalności, jeśli nie finansujemy takich systemów przy budowie za pomocą kredytu hipotecznego? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem będzie odpowiednio dobrany kredyt gotówkowy. 

Polecane  Monitoring bezprzewodowy – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed wyborem

Analizując dostępne na rynku kredyty, powinniśmy wziąć pod uwagę ich rankingi dostępne online. W ten sposób znajdziemy taki kredyt, który będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb, np. pod względem oprocentowania, ilości rat czy też innych warunków. Wśród ofert kredytów gotówkowych dostępnych szczególnie wyróżnia się obecnie Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Znajdziemy tutaj Mistrzowski kredyt gotówkowy. Co sprawia, że cieszy się on tak dużą popularnością i dlaczego skorzystało z niego aż 13 milionów klientów? 

Przede wszystkim sporym atutem kredytu oferowanego przez Santander Consumer Bank jest wysoka kwota maksymalna, na jaką możemy uzyskać taki kredyt. Nowi klienci banku mogą liczyć bowiem na kredyt na kwotę do 35 000 złotych, a stali – nawet do 100 000 złotych. Takie kwoty pozwolą zarówno na sfinansowanie zakupu, jak i montażu systemów inteligentnego domu, które będą miały znaczący wpływ na wygodę naszego życia. Równie istotna jest jednak karencja w spłacie 1 raty kredytu, która wynosi aż 2 miesiące. Nie musimy się przez to martwić o nagłe zwiększenie naszych miesięcznych wydatków o ratę kredytową. Ponadto w przypadku kredytu oferowanego przez Santander Consumer Bank możemy postawić na oprocentowanie stałe lub zmienne. Jeśli chodzi o oprocentowanie stałe, mamy przy tym do wyboru od 3 do 48 rat, a zmienne – od 49 do 96 rat. Co więcej, Mistrzowski kredyt gotówkowy jest dostępny dla każdego klienta banku bez konieczności wychodzenia z domu. Wszelkie formalności z nim związane wypełnimy w dowolnym dniu tygodnia, bez względu na porę dnia. Wystarczy, że uzupełnimy interaktywny formularz online, by następnie, za pomocą kilku kliknięć, uzyskać dodatkowe środki w ciągu zaledwie 24 godzin. Aby uzyskać Mistrzowski kredyt gotówkowy, musimy tylko przygotować dokument potwierdzający naszą tożsamość oraz zaświadczenie o dochodach. W ten sposób bardzo szybko uzyskamy decyzję kredytową ze strony banku, bez konieczności wizyty w oddziale lub telefonu do konsultanta. 

Polecane  Kredyt na zakup działki budowlanej – jaki wybrać?