Jak wyrobic karte kredytową bez wizyty w oddziale - przewodnik_po kor

Karta kredytowa to produkt bankowy, który zapewnia dodatkowe środki w ramach przydzielonego limitu kredytowego, ale pozwala także na skorzystanie z szeregu innych udogodnień. Obecnie taką kartę wyrobimy bardzo szybko i ominiemy oddział banku szerokim łukiem. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a cały proces załatwiania karty kredytowej nie jest przy tym specjalnie skomplikowany. 

Karty kredytowe – jak to działa? 

Sposób działania karty kredytowej jest bardzo prosty. Podobnie jak w przypadku karty debetowej, możemy nią opłacać zakupy w sklepie stacjonarnym lub też realizować płatność kartą przez Internet. W ramach karty kredytowej korzystamy z przyznanego przez bank limitu, który może wynosić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Ten limit musimy jednak spłacić. Od tego, w jaki sposób to zrobimy, będzie uzależniony koszt naszej pożyczki. Spłacając nasze zakupy w okresie bezodsetkowym, unikniemy naliczenia odsetek i pożyczka od banku będzie dla nas bezkosztowa. Taki okres bezodsetkowy może wynosić w zależności od banku nawet 50–60 dni. Spłaty karty dokonujemy na numer rachunku podany przez bank, przy wykorzystaniu innego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Jeśli nie możemy w danym momencie spłacić całości naszych zobowiązań, istnieje opcja jej rozłożenia w części na raty. W takim przypadku musimy się jednak liczyć z dodatkowym oprocentowaniem. 

Warto wiedzieć o tym, że przy wykorzystaniu karty kredytowej, oprócz płatności za zakupy, dokonamy także przelewu lub wypłacimy środki pieniężne z bankomatu. Za tego typu operacje niestandardowe będziemy musieli jednak ponieść opłatę określoną w tabeli opłat i prowizji danego banku. 

Polecane  Zimowe wyprzedaże – kupuj na raty

Zalety wyrabiania karty kredytowej zdalnie 

Proces wyrabiania karty kredytowej zdalnie wiąże się z licznymi korzyściami. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest wygoda. Wszelkie formalności związane z kartą kredytową załatwimy bowiem w warunkach domowych, o dowolnej porze dnia, bez względu na dzień tygodnia – a więc wtedy, gdy tylko znajdziemy na to czas. Nie musimy zatem zwalniać się z pracy w ciągu tygodnia, by jechać do placówki banku, a biorąc pod uwagę to, że możemy mieszkać daleko od niej – unikamy także kosztów dojazdów. 

Bardzo ważną zaletą procedowania o kartę kredytową online jest to, że w możemy przez to bardzo dokładnie zapoznać się z dokumentami przesłanymi przez bank. Dzięki temu nie popełnimy błędu, wybierając ofertę niedopasowaną do naszych potrzeb. Równie istotna jest szybkość procedowania naszego wniosku. Wypełniając formularze elektroniczne oraz przesyłając całość dokumentacji w formie elektronicznej, możemy liczyć na decyzję banku o przyznanie karty kredytowej wraz z określonym limitem nawet tego samego dnia roboczego! W kolejnym dniu roboczym, po uzyskaniu pozytywnej decyzji, na wskazany przez nas adres przesyłana jest karta kredytowa wraz z numerem PIN. Wreszcie na samym końcu warto wspomnieć o tym, że procedując o kartę kredytową online, unikamy generowania zbyt dużej ilości dokumentacji papierowej. Większość takich dokumentów jest dostępna w formie *.PDF, którym możemy ściągnąć z naszego konta. To ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu chronimy przyrodę. 

Karta kredytowa bez wizyty w oddziale – krok po kroku 

Wyrabianie karty kredytowej online nie jest trudne, jeśli w odpowiedni sposób się do tego przygotujemy. Widać to doskonale na przykładzie karty kredytowej bez wychodzenia z domu, oferowanej przez cieszący się dużą renomą w Polsce Santander Consumer Bank – bank od kredytów. Do bezproblemowego przejścia przez całą procedurę ubiegania się o kartę kredytową potrzebny będzie dowód osobisty, adres e-mail, numer rachunku, którego jesteśmy posiadaczem, a także informacja o naszym dochodzie. 

Polecane  Od czego zależy uzyskanie kredytu gotówkowego?

W pierwszej kolejności kontaktujemy się z infolinią banku w godzinach jej pracy. W trakcie rozmowy odbytej z konsultantem sporządzamy ustnie wstępny wniosek o kartę i otrzymujemy wstępną decyzję. Po zakończeniu rozmowy na wskazany przez nas adres e-mail przesyłana jest w formie *.PDF dokumentacja potrzebna do zawarcia umowy z bankiem. Gdy już się z nią w dokładny sposób zapoznamy, potwierdzamy elektronicznie zapoznanie się z warunkami banku. Na wniosek banku składamy także dokument, który potwierdza nasze źródło dochodu. Takim dokumentem może być m.in. zaświadczenie o dochodzie z tytułu umowy o pracę, zaświadczenie z ZUS-u lub odcinek z renty/emerytury w przypadku uzyskiwania takiego świadczenia czy też zaświadczenie z US o wysokości dochodów, gdy prowadzimy działalność gospodarczą. Dostęp do karty kredytowej jest zatem szeroki. Wystarczy tylko, że wykażemy odpowiednią ilość dochodów, by móc skorzystać z udogodnień tego produktu bankowego. 

W kolejnym kroku procedowania o kartę kredytową potwierdzamy swoją tożsamość. Odbywa się to przez wykonanie przelewu zwrotnego w wysokości 1 złotego na wskazane przez bank konto. Przelew musimy przy tym wykonać z rachunku, na którym dane są tożsame z tymi podanymi we wniosku kredytowym. W innym przypadku może być on bowiem odrzucony. Po weryfikacji naszej tożsamości na ustalony we wniosku adres e-mail przychodzi wiadomość od banku, w której znajdziemy ostateczną decyzję kredytową. Gdy jest ona pozytywna, w najbliższych dniach możemy oczekiwać przesłania listu z kartą oraz numerem PIN niezbędnym do autoryzacji transakcji. Jeśli chodzi o Santander Consumer Bank – karta i PIN przesyłane są w dwóch osobnych listach.  

Dysponując kartą kredytową i numerem PIN, możemy ją aktywować. Jak to zrobić? Wystarczy, że zadzwonimy do banku. Po weryfikacji naszej tożsamości i odpowiedzi na kilka pytań będziemy mogli już w pełni korzystać z licznych udogodnień związanych z kartą kredytową. Dzięki prostocie całej procedury karta kredytowa online oferowana przez Santander Consumer Bank – bank od kredytów zdobywa coraz większą popularność wśród klientów indywidualnych. 

Polecane  Nowoczesne rozwiązania finansowe, które ułatwiają zarządzanie domowym budżetem