kredyt bez wychodzenia z domu

Chcesz pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych bez wychodzenia z domu? Teraz to możliwe! Sięgając po kredyt online, wszystkich niezbędnych formalności dopełnisz przez internet szybko, bezpiecznie i wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej. Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy przez internet i na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy z bankiem? Podpowiadamy.

Jeszcze kilkanaście, a nawet kilka lat temu warunkiem otrzymania kredytu gotówkowego była z reguły konieczność odwiedzenia placówki banku. Dziś, wraz ze wszechobecną cyfryzacją i wzrostem znaczenia usług online, klienci instytucji finansowych z powodzeniem mogą pożyczyć pieniądze przy pomocy komputera, tabletu, a nawet smartfona z dostępem do internetu.

Kredyt przez internet, czyli?

Kredyt gotówkowy przez internet to tradycyjny kredyt gotówkowy z jednorazową wypłatą środków na konto i spłatą w miesięcznych ratach — w zależności od zapisów umowy — kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu. Spośród innych wyróżnia go możliwość pozyskania dodatkowych środków przez internet. Jak znaleźć ten jedyny i na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy z bankiem?

Jak znaleźć najlepszy kredyt online i na co zwrócić uwagę przed zawarciem umowy z bankiem?

Sięgnięcie po pierwszy lepszy kredyt gotówkowy online może skutkować nie tylko dodatkowymi kosztami, ale także mało wygodną obsługą. Zanim zawrzesz umowę z bankiem, dokładnie porównaj dostępne na rynku kredyty gotówkowe online, zwracając szczególną uwagę przede wszystkim na:

  • Wiele osób postrzega koszty kredytu wyłącznie przez pryzmat oprocentowania. To spory błąd, który może nieść za sobą dodatkowe koszty. Zdecydowanie lepszym wyznacznikiem atrakcyjności ekonomicznej kredytu gotówkowego jest RRSO — rzeczywista roczna stopa oprocentowania. RRSO zawiera w sobie bowiem nie tylko odsetki, ale także wszystkie dodatkowe koszty związane z pożyczeniem pieniędzy: prowizję, ewentualne ubezpieczenie etc. Precyzyjnie obrazuje więc, ile w praktyce zapłacisz za pożyczone pieniądze. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt;
  • dostępne kwoty. Ten parametr jest szczególnie ważny, jeśli chcesz zaciągnąć szybki kredyt online na wysoką kwotę. Różne banki stawiają bowiem kwotowe widełki na innych poziomach;
  • okres spłaty. Jeśli zależy Ci na tym, aby maksymalnie obniżyć wysokość miesięcznej raty, wybierz kredyt gotówkowy przez internet, którego spłatę rozłożysz na co najmniej kilkadziesiąt miesięcy. Choć rozłożenie spłaty na długi okres może oznaczać nieco podwyższone koszty (odsetki płacisz dłużej niż w przypadku kilku czy kilkunastu rat), to kredyt nie obciąży nadmiernie domowego budżetu. Zminimalizuje także ryzyko opóźnień w spłacie i co za tym idzie — pogorszenia historii kredytowej w BIK-u;
  • dodatkowe usługi. Niektóre banki oferują swoim klientom atrakcyjne usługi dodatkowe. Jest to np. Pakiet Usług Bankowych z bezpłatnym dostępem do dokumentacji kredytowej i przypomnieniami SMS czy atrakcyjne ubezpieczenie assistance z szybkim i profesjonalnym wsparciem medycznym i technicznym.
Polecane  Historia kredytowa - czym jest, jak jest oceniana i dlaczego warto ją posiadać?

To jednak nie wszystko. W zależności od konkretnego kredytodawcy pojęcie „kredyt gotówkowy przez internet” bywa definiowane na dwa sposoby. Niektóre banki określają w ten sposób kredyt, o który można co prawda wnioskować online, jednak wszelkich formalności związanych z zawarciem umowy trzeba już dokonać osobiście, w oddziale. Alternatywą jest procedura, która pozwala zrealizować wszystkie kroki (łącznie z zawarciem umowy) bez wychodzenia z domu. Jeśli chcesz zachować maksymalny komfort i pożyczyć pieniądze wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej, przed złożeniem wniosku kredytowego upewnij się, jaką procedurę stosuje wybrany przez Ciebie kredytodawca.

Źródło:

https://www.totalmoney.pl/artykuly/7607254,kredyty-gotowkowe,jak-bezpiecznie-wziac-kredyt-przez-internet-co-trzeba-wiedziec–decydujac-sie-na-kredyt-on-line,1,1