thermomix w kuchni kupiony na raty

Urządzanie wymarzonego mieszkania i wyposażanie go w niezbędne do codziennego życia sprzęty to zajęcie przyjemne i czasochłonne, ale też bardzo kosztowne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na uzyskanie dodatkowych środków na zakup upatrzonego wyposażenia, zwłaszcza jeśli chodzi o droższe sprzęty. Jednym z nich jest Thermomix, czyli wielofunkcyjne urządzenie kuchenne. Czy warto zakupić go na raty?

Thermomix na raty – czy warto dokonać takiego zakupu?

Thermomix to urządzenie wielofunkcyjne mieszczące w sobie funkcje kilku innych urządzeń kuchennych. Może m.in. rozdrabniać, zagniatać, ważyć czy mieszać. Ważną zaletą, którą doceniają jego użytkownicy, jest dostępność przepisów na wiele dań i deserów. Są one opracowane w taki sposób, aby każda osoba korzystająca ze sprzętu mogła podczas gotowania bezproblemowo wykonać każdy krok przepisu. Można przygotować w nim m.in. zupy oraz wypieki. Cena tego urządzenia oscyluje w przedziale 5-7 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę jego wielofunkcyjność, można stwierdzić, że nie ma w tym nic dziwnego. Wiele osób nie chce jednak rezygnować z zakupu tego urządzenia i z racji ceny wybiera zakup na raty. Thermomix na raty to dobre rozwiązanie – nie ma potrzeby wydawania całej kwoty na raz, a można od razu cieszyć się nowym kuchennym pomocnikiem.

Kredyt ratalny jest kredytem konsumpcyjnym. Przyznaje się go wnioskującemu kredytobiorcy, który składa wniosek na podstawie przedłożenia dowodu osobistego oraz zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Kredyt ratalny może być wykorzystany np. na zakup dóbr trwałego użytku, w tym wyposażenia domu. Chcąc zakupić np. Thermomix na raty, można zrobić to w wybranym sklepie stacjonarnym lub internetowym. Należy wybrać przedmiot i zgłosić chęć takiego zakupu. Następnie obsługa sklepu informuje o możliwościach zawarcia kredytu ratalnego oraz jego parametrach. Po wybraniu zadowalającej opcji należy złożyć wniosek kredytowy i poczekać na decyzję banku, do którego kierujemy wniosek. Jeśli decyzja okaże się pozytywna, ostatni krok to podpisanie umowy. Określa ona liczbę oraz wysokość rat do spłacenia. Zawarcie umowy to deklaracja spłaty zobowiązania. W tym przypadku zakup finansuje zatem bank i to wobec niego kredytobiorca zaciąga zobowiązanie – a nie wobec sklepu. Co ważne, kredyty ratalne w różnych bankach mogą mieć różne oprocentowanie. Najkorzystniejsze są oczywiście raty 0%, bowiem w takiej sytuacji oddajemy taką samą kwotę, jaką pożyczamy – bez naliczonych odsetek. W wielu przypadkach takie raty nie są jednak dostępne, a oprocentowanie może mieć różne wartości, bo od kilku aż do kilkunastu procent.

Polecane  Jak najlepiej sfinansować remont mieszkania?

Kredyt ratalny czy gotówkowy – jaka jest różnica?

Alternatywą dla kredytu ratalnego jest kredyt gotówkowy. W przeciwieństwie do kredytu ratalnego takie finansowanie można przeznaczyć na dowolny cel i nie ma obowiązku informować o nim banku przyznającego środki. Ponieważ bank nie zna celu kredytowania, ryzyko takiego kredytu określane jest jako wyższe niż w przypadku kredytu ratalnego lub celowego, dlatego oprocentowanie kredytów gotówkowych jest zazwyczaj wyższe. Zaciągnięcie takiego zobowiązania będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują dodatkowych pieniędzy np. na zakup kilku towarów i będą w stanie stosunkowo szybko spłacić zadłużenie. Aby uzyskać kredyt gotówkowy, należy przedłożyć kredytodawcy dokumenty poświadczające tożsamość, a także wysokość i regularność dochodów na konto. Dzięki temu bank będzie w stanie określić możliwą wysokość finansowania, a także okres, na jaki udziela kredytu.

Źródła:

  1. https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-ratalny/
  2. https://www.credit-agricole.pl/pytania-i-odpowiedzi/kredyt-ratalny/kredyt-ratalny-czy
    -gotowkowy-co-wybrac
  3. https://www.17bankow.com/ranking-kredytow-gotowkowych/artykul/czy-warto-teraz
    -brac-kredyt-gotowkowy-czy-rata-kredytu-gotowkowego-moze-wzrosnac