Zarabianie na kartach kredytowych – czy to możliwe?

Jak sama nazwa mówi – karta kredytowa pozwala płacić pożyczonymi pieniędzmi. Jak można spodziewać się przyjdzie nam jednak za zapłacić. Bank pobierze opłaty za wydanie karty, prowizję oraz odsetki naliczone od wykorzystanej kwoty. Jak zatem można zarabiać na karcie kredytowej, skoro trzeba za nią płacić?

Kilka słów o kosztach kart kredytowych

Korzystanie z kart kredytowych nie jest darmowe. Przede wszystkim, najpierw trzeba złożyć wniosek o przyznanie karty i kredytu. Następnie zapłacić za wydanie kryty oraz jej prowadzenie a także zapłacić odsetki naliczone od kredytu. Tak więc karta kredytowa nie jest tania, ale koszty można znacząco obniżyć. Trzeba jednak bardzo dokładnie zapoznać się z warunkami jej działania.

Obniżanie kosztów karty kredytowej

Przede wszystkim warto wiedzieć, że wiele kart kredytowych jest zwolnionych z opłaty za prowadzenie jeśli są używane. Taka informacja zawsze jest umieszczana na liście zalet karty kredytowej. Przykładem może być Przejrzysta Karta Kredytowa banku PKO BP – jeśli klient będzie z niej korzystał aktywnie, a średnia miesięcznych operacji w rocznym okresie rozliczeniowym wyniesie 500 złotych, wówczas opłata za kartę spada do połowy. Jeśli przekroczy 600 złotych – opłata wyniesie 0 zł. Kolejnym ważnym elementem jest możliwość spłaty zadłużenia bez odsetek. Taka opcja obowiązuje w większości ofert bankowych, jednak może się nieco różnić. Jeżeli klient spłaci w wyznaczonym czasie całą kwotę zadłużenia na karcie, wówczas odsetki nie są naliczane. Tym samym kolejna opłata związana z użytkowaniem karty wynosi 0 zł.

Zarabianie na kartach kredytowych – czy to możliwe?

Dodatkowe pieniądze

Banki pragnąc przyciągnąć klientów i zachęcić ich do korzystania z kart kredytowych dają im możliwość udziału w różnych dodatkowych akcjach promocyjnych. Dodatkiem do niektórych kart jest ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie mieszkania czy ubezpieczenie turystyczne. Korzystając z takich kart w kieszeni pozostaje co najmniej kilkadziesiąt złotych, które trzeba byłoby wydać na opłacenie polisy w Towarzystwie Ubezpieczeniowym. W ofercie banków są także karty kredytowe, które uprawniają do zniżek podczas zakupów w wybranych sklepach i punktach usługowych. Jeśli klient często z nich korzysta wówczas w kieszeni może mu zostać spory zapas gotówki. Ciekawą propozycję dla swoich klientów ma Santander Consumer Bank. Jedna z kart kredytowych, którą ma w swojej ofercie uprawnia do zwrotu części pieniędzy wydanych na paliwo. To ciekawa propozycja dla kierowców, w których budżecie pokaźną sumę stanowią wydatki na benzynę. Płacąc kartą kredytową mogą zyskać nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Polecane  Monitoring bezprzewodowy – wszystko, co powinieneś wiedzieć przed wyborem

Umiejętne posługiwanie się kartami kredytowymi, oraz świadome używanie ich na co dzień może nie tylko być niemal darmowe, ale pozwala również zyskać trochę dodatkowych pieniędzy. W przypadku niektórych kart będą to oszczędności na zakupach, a w innych konkretne pieniądze zwracane klientowi. Osoby ceniące sobie różne możliwości dodatkowe zarobku powinny dokładnie przyjrzeć się kartom kredytowym, gdyż ich używanie może się opłacić.