dlaczego warto inwestować

Trudna sytuacja związana z pandemią nie ułatwia obecnie oszczędzania. Biorąc pod uwagę niskie stopy procentowe, jeśli chcemy oszczędzić pieniądze, powinniśmy przeprowadzić dokładną analizę dostępnych na rynku produktów oszczędnościowych. Obecnie najwięcej zyskamy, zakładając rachunek oszczędnościowy. Ciekawą ofertę w tym przypadku ma Santander Consumer Bank. Stawiając na jego najnowszy produkt – rachunek oszczędnościowy online – możemy liczyć na szereg korzyści.

Rachunek oszczędnościowy – sposób na dodatkowy zarobek

Rachunek oszczędnościowy pozwala na zyskanie dodatkowych środków przy wykorzystaniu pieniędzy dostępnych na koncie. Dzięki temu nie tylko otrzymujemy pieniądze na dodatkowe zakupy, ale również chronimy się przed inflacją. Zakładając konto możemy obecnie skorzystać z atrakcyjnego oprocentowania dla nowych środków, w wysokości 1%. Okres promocyjny trwa w tym przypadku do 27.02.2021 r. i obejmuje środki do kwoty 30000 złotych. W innej z dostępnych promocji, dla pozostałych środków umieszczonych na rachunku oszczędnościowym, możemy liczyć obecnie na promocyjne oprocentowanie rzędu:

  • 0,2% dla salda rachunku do 50000 PLN,
  • 0,25% dla nadwyżki ponad 50000 PLN i poniżej 200000 PLN,
  • 0,3% dla nadwyżki powyżej 200000 PLN.

Jeśli weźmiemy pod lupę oprocentowanie standardowe oraz aktualną ofertę lokat, jest to oprocentowanie nawet kilkukrotnie wyższe. Dzięki niemu mamy szansę na realne oszczędności.

Rachunek oszczędnościowy a opłaty

Dobry rachunek oszczędnościowy to taki, za korzystanie z którego nie są pobierane żadne opłaty. Tylko w ten sposób można liczyć na opłacalne inwestowanie środków. Biorąc pod uwagę tę kwestię, Santander Consumer Bank oferuje konto bez ukrytych opłat m.in. za jego prowadzenie, jak i z darmowymi przelewami. Nie musimy się zatem martwić o dodatkowe obciążenia, które zniweczą nasz trud oszczędzania pieniędzy. Co więcej, do korzystania z rachunku oszczędnościowego nie jest wymagana żadna minimalna wpłata początkowa ani miesięczna. Skorzystamy z niego na miarę swoich możliwości finansowych. Ponadto przy wypłatach środków z rachunku nie utracimy odsetek. Możemy zatem wykonywać operacje wypłat, kiedy tylko chcemy, bez ryzyka finansowego.

Polecane  Panele fotowoltaiczne – co warto wiedzieć

Rachunek oszczędnościowy bez wychodzenia z domu

Wygoda zakładania i korzystania to kolejna cecha, którą powinien spełniać dobry rachunek oszczędnościowy. Rachunek w Santander Consumer Bank wyróżnia się on tym, że założymy go bez wychodzenia z domu. Wystarczy dowód osobisty, który będzie nam potrzebny do wpisania w formularzu wymaganych przez bank danych. Proces jest szybki i wygodny, a rachunek dostępny niemal od ręki. Z rachunku oszczędnościowego możemy korzystać z dowolnego miejsca i sprzętu, 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę.