Korzyści wynikające z posiadania karty płatniczej

Jak szacują eksperci finansowi, papierowa gotówka to w większości rozwiniętych i rozwijających się krajów już poniżej 10 procent wszystkich środków pieniężnych znajdujących się aktualnie w obiegu. Nie ulega więc najmniejszej wątpliwości, że tak zwany pieniądz elektroniczny jest przyszłością, z którą możemy się spotkać już w chwili obecnej. Istnieje wiele korzyści przemawiających za korzystaniem z kart płatniczych.

Korzyści wynikające z posiadania karty płatniczejPo pierwsze w każdej chwili, zawsze i wszędzie mamy dostęp do swoich środków zgromadzonych na rachunku bankowym. Nie ma potrzeby marnowania czasu w kolejce do kasowego okienka bankowego. Poza tym wiele oddziałów banków rezygnuje już z obsługi kasowej. Nie oznacza to oczywiście, że nie mamy dostępu do pieniędzy w formie papierowej, te w każdej chwili można bowiem wypłacić z bankomatu właśnie przy wykorzystaniu swojej karty.

Jednak dla większości posiadaczy kart, taka potrzeba może wcale nie mieć miejsca bowiem karta visa umożliwia wygodne dokonywanie zakupów zarówno w świecie wirtualnym jak i rzeczywistym. Zwiększa się w ten sposób zarówno bezpieczeństwo jak i wygoda transakcji przeprowadzanych przez klientów, nie mówiąc już o szybkości. Użytkownicy najnowocześniejszych kart zbliżeniowych mogą szybko dokonać płatności, bez konieczności podawania kodu PIN.

W ten sposób można zrobić o wiele szybciej zakupy w swoim ulubionym sklepie. Przy zakupach internetowych płatność kartą znacznie przyśpiesza realizację transakcji, co za tym idzie jest to chętnie wybierana przez kupujących opcja, z której skorzystać można przede wszystkim w sklepach internetowych, rzadziej w przypadku serwisów aukcyjnych. Na klientów, którzy korzystają ze swojej karty czeka także wiele promocji bankowych. Podstawą jest zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku bankowego, ale na tym promocje nie muszą się kończyć.

Polecane  Jak wyrobić kartę kredytową bez wizyty w oddziale – przewodnik

Innym popularnym sposobem do zachęcenia klientów do korzystania z kart płatniczych jest zwrot części wydanych w ten sposób środków. Wymogiem mogą być określone typy produktów czy też zakupy dokonywane w określonej sieci sklepów, ale i tak jest to dla wielu klientów całkiem opłacalna opcja.